4 στα 4! 1 χρυσό και 3 ασημένια μετάλλια για το ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής

Έντονο αγωνιστικό Σαββατοκύριακο για το τον ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής με δυνατή παρουσία στα Ζαχαριάδεια το Σάββατο 20 Μαίου 2017.
Απολογισμός της παρουσίας αυτής 4 στα 4 για την Tsip team του Χρήστου Τσιπουρίδη! 1 χρυσό και 3 ασημένια!
Η μικρή χρυσή της ομάδας Μπαχάρ Καρά Αμέτ, τερμάτισε πρώτη στα 600μ. με χρόνο 1.41.92 και έφερε το χρυσό στην ομάδα της Κομοτηνής.
Όμως οι κορυφαίοι του συλλόγου Δουλγέρης Γιάννης – Μάρα Κουκούτση και Άλκηστις Γεωργίου, έδειξαν για άλλη μια φορά πως ανήκουν στην ελίτ του στίβου.

Ο Δουλγέρης Γιάννης με χρόνο 10.76 στα 100μ. πήρε άνετα τη 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο.
Ασημένια όμως και η μηκίστρια του συλλόγου η Μάρα Κουκούτση, ανέβηκε στο βάθρο, με άλμα στα 5.53μ.
Και η Γεωργίου Άλκηστις με χρόνο 14.13 στα 100μ. με εμπόδια, κατέκτησε τοασημένιο μετάλλιο.
Όμως μετάλλια και χαμόγελα έφεραν και οι πιο μικροί αθλητές του συλλόγου, τα διάσημα «πρωταθλητάκια» που έτρεξαν για 2η συνεχή χρονιά στο Komorun και δίνοντας την ευχή και του χρόνου με υγεία!