Πολλή καλή εμφάνιση του Ηρόδικου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Πραγματοποιήθηκε και φέτος το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης 2023 στις 27 και 28 Μαΐου συμμετέχοντας αθλητές και αθλήτριες από τη ομάδα του Ηρόδικου. Συγκεκριμένα, Δημήτρης Καρυπίδης και ο Νίκος Κοντού στη κατηγορία S1 κατέκτησαν στα αγωνίσματα 50μ και 100μ ύπτιο 2 χρυσά μετάλλια και 2 ασημένια αντίστοιχα κάνοντας τρομερή απόδοση και επιβεβαιώνοντας τα όρια για το Παγκόσμιο του Μάντσεστερ αλλά και για τους Παραολυμπιακούς του 2024.Ο Κωσταντίνος Κρέτσης στη κατηγορία S4 κατέλαβε 3η θέση στο 50μ ελεύθερο με φανταστική εμφάνιση.

Επίσης, οι αθλήτριες του Σωματείου έκαναν τρομερή εμφάνιση. Αναλυτικότερα, η Ευθυμία Γκουλή στη κατηγορία της SB8 κατέκτησε τη 1η θέση στο αγώνισμα 100μ πρόσθιο όπως και στο αγώνισμα 50μ ελέυθερο στη κατηγορία S9 κατέλαβε πάλι τη πρώτη θέση με τρομερή απόδοση και έτοιμη για τους Παραολυμπιακούς αγώνες Παρισιού του 2024. Οι μικρές αθλήτριες του Σωματείου, η Μαρίνα-Νικολέτα Λαζαρίδου στο αγώνισμα 400μ ελεύθερο,100μ. ελεύθερο και 50μ. ελεύθερο κατέκτησε τη 1η θέση στη κατηγορία της  S8 και στη ηλικιακή της κατηγορία 16-18 κάνοντας τρομερή επίδοση και εμφάνιση. Τέλος, η Αρετή Σπυρίδου πέρασε αξιολόγηση (classification) και πήρε τη κατηγορία S1 και έχοντας τη ευκαιρία να έρθει σε επαφή με μια τόσο μεγάλη διοργάνωση όπως είναι το πανελλήνιο σε τόσο μικρή ηλικία 10-11 και αγωνίστηκε στα 50μ ύπτιο και 50μ ελεύθερο.

Ένα μεγάλο συγχαρητήρια στους αθλητές και τις αθλήτριες για τις τρομερές επιδόσεις τους. Ήσασταν εκπληκτικοί .