ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΤΜΙΝΤΟΝ ΤΟΥ Α.Σ. ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ

Με το ασημένιο μετάλλιο στο διπλό γυναικών γύρισε η αποστολή μας από το πανελλήνιο πρωτάθλημα αντρών –γυναικών και κ17 , που έγινε στη Θεσσαλονίκη το σαββατοκύριακο 13-14 Μαΐου . Σε ένα μαραθώνιο τουρνουά λόγω των 200 συμμετοχών, οι αθλητές μας πέτυχαν νίκες και να περάσουν στους επόμενους γύρους των αγωνισμάτων τους , ενώ πολλοί από αυτούς θα αγωνίζονται και του χρόνου στην ίδια κατηγορία.

Η μεγάλη επιτυχία ήρθε από την  αθλήτρια μας Χριστίνα Μαυροματίδου που με συμπαίκτρια την Θεοδώρα Λαμπριανίδου  από Τον Ο.Α.Γ.Ω. Θεσσαλονίκης κατέκτησαν την 2η θέση στο βάθρο στο διπλό γυναικών , ενώ στο απλό γυναικών πέτυχε την είσοδο της στα προημιτελικά.

Η αποστολή της ομάδας μας συνολικά :

Κατηγορία υ17

  1. Μαρία Κασάπη 1ος γύρος απλό και διπλό.
  2. Αναστασία Μπαχαρίδη 1ος γύρος διπλό και διπλό μικτό.
  3. Ανδρέας Ιορδάνου στους 8 στο διπλό , στους 16 στο απλό.
  4. Άγγελος Καλλιγάς στους 8 στο διπλό στους 32 στο απλό.
  5. Κωνσταντίνος Καλλιγάς στους 32 στο απλό , στους 16 στο μικτό.
  6. Δημήτρης Πεχλιβανίδης στους 32 στο απλό, στους 16 στο διπλό.
  7. Μιχάλης Κασμερίδης στους 32 στο απλό , στους 16 στο διπλό.
  8. Μάριος Οικονόμου, 1ος γύρος στο απλό , στους 16 στο διπλό.
  9. Πέτρος Κασάπης 1ος γύρος στο απλό και διπλό.
  10. Άγγελος Γκάγκας 1ος γύρος απλό και διπλό.

Κατηγορία Ανδρών και Γυναικών

  1. Χριστίνα Μαυροματίδου 2η θέση στο διπλό γυναικών και στους 8 στο απλό.
  2. Ελένη Κοκοβίδου στους 16 στο διπλό μικτό.
  3. Χρίστος Καλλιγάς στους 32 στο απλό , στους 16 στο διπλό.
  4. Ζαχαρίας Ναούμ 1ος γύρος στο απλό, στους 16 στο διπλό.
  5. Θανάσης Κασάπης στους 16 στο μικτό 1ος γύρος στο διπλό.
  6. Ηλίας Καραγιάννης 1ος γύρος στο απλό και διπλό.
  7. Πολυχρόνης Δαλακούρας 1ος γύρος στο απλό και στους 16 στο μικτό.

Άλλοι 4 αθλητές μαζί με 3 από τους πάρα πάνω αγωνίστηκαν και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Λυκείων που έγινε στο ίδιο γήπεδο τη Δευτέρα 15 / 5 εκπροσωπώντας τα  σχολεία τους.

Αναλυτικά

  1. Ανδρέας Ιορδάνου 2ο ΕΠΑΛ ,στους 8 στο απλό αγοριών.
  2. Δημήτρης Πεχλιβανίδης 1ο ΓΕΛ , στους 16 στο απλό αγοριών.
  3. Μιχάλης Κασμερίδης 1ο ΕΠΑΛ , 1ος γύρος στο απλό αγοριών.
  4. Ανέστης Βάσσου 1ο ΓΕΛ. 1ος γύρος διπλό αγοριών.
  5. Αλέξανδρος Δαλακούρας 1ο ΓΕΛ. 1ος γύρος διπλό αγοριών.
  6. Νίκος Τζεβελεκίδης 3ο ΓΕΛ 1ος γύρος στο απλό αγοριών.
  7. Κωνσταντίνα Νικολαΐδου 1ο ΓΕΛ 1ος γύρος στο απλό κοριτσιών.

Μετά και από αυτό το έντονο αγωνιστικό 3ήμερο ακολουθούν τα πανελλήνια για τους μικρούς κάτω των 11 και κάτω των 13 που θα γίνουν τέλος Μαΐου και αρχές Ιουνίου όπου η ομάδα μας θα έχει έντονη παρουσία.

Επίσης ευχαριστούμε πολύ τις ομάδες ΔΙΑΣ Σιδηροκάστρου ΟΑΓΩ Θεσσαλονίκης και ΝΙΚΗ Πεύκης για τις συνεργασίες και τον επιδιαιτητή Μάκη Καραογλανίδη για την διαχείριση ενός τόσο ογκώδους τουρνουά   .

 

About Author

Εγγραφείτε στο Newsletter μας